Το 95% των συμμετεχόντων στο πρόγραμμα του Becel ProActiv μείωσαν αποτελεσματικά τη χοληστερίνη τους!
Χάρη στο πρόγραμμα Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης του Βecel ProActiv «Διαδρομές Καρδιάς», εδώ και 2 χρόνια, σε 9 πόλεις, περισσότερα από 6.000 άτομα εξέτασαν δωρεάν τη χοληστερίνη τους και ενημερώθηκαν για τον τρόπο ελέγχου και μείωσης των επιπέδων της. Τελευταίος σταθμός των Διαδρομών για το 2012 ήταν η ακριτική Σύμη! Το Becel ProActiv ταξίδεψε κοντά στους κατοίκους της πανέμορφης Σύμης με ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα μείωσης της χοληστερίνης. Αφού εξέτασε δωρεάν τα επίπεδα χοληστερίνης των κατοίκων, έδωσε τη δυνατότητα σε όσα άτομα εμφάνισαν υψηλά επίπεδα, να συμμετέχουν δωρεάν στο πρόγραμμα 3 εβδομάδων με διαιτολόγο σε εβδομαδιαία βάση, με συστηματική άσκηση από γυμναστή, αλλά και δωρεάν καθημερινή κατανάλωση προϊόντων Becel ProActiv. Στο τέλος του προγράμματος, οι συμμετέχοντες παρέλαβαν τα αποτελέσματα και...ενθουσιάστηκαν! Αφού το 95% των συμμετεχόντων μείωσαν αποτελεσματικά τη χοληστερίνη τους!